HomeWeblogRidder Arno uitgeluid

Weblog

Ridder Arno uitgeluid

Tijdens het TCNN symposium op 6 december jongstleden is afscheid genomen van Arno Gielen. Naast een mooie presentatie van innovaties is vanuit verschillende invalshoeken het thema ‘innovatie’ belicht.

Eén van de belangrijkste pijnpunten daarbij blijkt steeds weer de regelgeving vanuit de overheid. Regelgeving en innovatie verdraagt zich slecht met elkaar omdat regels beperkend werken terwijl je voor innovatie alle ruimte nodig heb. Toch zullen er spelregels moeten zijn, zeker daar waar de overheid een rol speelt met betrekking tot het stimuleren van innovatie. Een uitdaging om voor dit probleem een oplossing te vinden. Een echte innovatie!

Terug naar het afscheid van Arno. Hiermee komt een eind aan een periode. De voorzitter van TCNN, de heer Witvliet had het over het begeleiden 'van wieg tot puberteit' van TCNN; en nu de fase naar volwassenheid. In de komende periode gaat TCNN een nauwere samenwerking aan met de NOM. Nog nadrukkelijker samenwerken dan tot nu toe gebeurde. Een bewuste keuze voor beide organisaties. Niet alleen kunnen we van elkaar leren en efficiënter opereren. Samen hebben we ook een veel groter netwerk van MKB bedrijven. Hierdoor kan de vraag van ondernemers naar kennisvalorisatie vergroot worden en kan de aansluiting met het dienstenpakket van de NOM sneller en gemakkelijker tot stand komen.

Op het demo-plein van het congres stonden een aantal innovaties die gefinancierd zijn door de NOM, of partijen die bij NOM-projecten betrokken zijn. Alleen al de daar aanwezige voorbeelden laten zien hoe een geïntegreerde aanpak tot nog betere resultaten voor MKB bedrijven kunnen leiden. De nieuwe directeur Wytze Rijke zal daar zeker invulling aan gaan geven. Het blijft overigens een uitdaging om Arno op te volgen.

Reageer naar Siem via Twitter.

Source: Siem Jansen, 7 december 2011

Andere weblog berichten

Ideeënfabriek?
Is de NOM in de toekomst een ideeënfabriek? Zo luidde de vraag van een journalist tijdens onze vorige week gehouden persconferentie.
Siem Jansen, 16 mei 2012

Zijn de Chinezen slimmer dan onze watermanagers?
Recent verscheen het bericht dat Chinese autoriteiten Nederlandse sensortechnologie gekocht hebben voor de bewaking van dijken langs de Gele Rivier. Technologie die ontwikkeld is onder het logo van de stichting IJkdijk. De stichting is een initiatief van een aantal ‘zieners’ die zeven jaar geleden tot de conclusie kwamen dat op het terrein van sensortechnologie en dijkbewaking naast een maatschappelijk probleem ook een economische kans lag.
Siem Jansen, 11 april 2012

Een icoon verdwijnt
Jammer, opnieuw een verschraling voor de Noord-Nederlandse economie, het verdwijnen van de Friesland Bank. Eigenzinnig, met flair. Vanzelfsprekend zijn de redenen voor de beslissing om op te gaan in de Rabobank valide. En jazeker, er zal vast gezocht zijn naar alternatieven. Het blijft echter een verlies.
Siem Jansen, 02 april 2012

Legoland
Veel mensen hebben wel eens een huis gekocht of verkocht. Altijd een spannende periode waarin de makelaar een grote rol speelt en waarin vaardigheden van je worden verwacht die je niet hebt en zeker niet iedere dag traint.
Sander Oosterhof, 27 maart 2012

Van GAE naar EAG?
Twintig meter per jaar… Zo ongeveer kun je het proces rondom de baanverlenging van GAE beschouwen.
Siem Jansen, 12 maart 2012

Healthy Ageing
Vorige week publiceerde Marc Pomp een onderzoek met de titel: “Gezond en actief ouder worden. De maatschappelijke baten van Healthy Ageing onderzoek".
Sander Oosterhof, 23 januari 2012

Risico's nemen
Zondagmiddag, tijdens een bezoek aan het vernieuwde Drents Museum gaat mijn mobiel over. RTV Noord wil graag een interview in verband met een artikel in de Leeuwarder Courant over een aantal faillissementen waar de NOM bij betrokken is.
Siem Jansen, 13 december 2011

Leven na Cordis……
Misschien herinnert u zich het liedje waarin Freek de Jonge zich afvroeg: ‘Is er leven na de dood’. Voor veel bedrijvigheid is dat zeker het geval.
Gerard Lenstra, 01 december 2011

NOM in het nieuws
De afgelopen weken zijn er verschillende berichten verschenen rondom de NOM. Het meest sprekend daarbij was toch wel de interpretatie dat de NOM in Haagse handen blijft.
Siem Jansen, 17 november 2011

Sensor Universe = Henk Koopmans
Sensor Universe… waar denkt u dan aan? Tien tegen 1 dat daarbij de naam Henk Koopmans naar boven komt in uw geheugen.
Siem Jansen, 14 november 2011

Hoezo Afke?
Creativiteit is mooi. Creativiteit bevordert innovatie en dat is belangrijk om de Nederlandse economie op gang te houden.
Sander Oosterhof, 01 november 2011

Jansen en Jansen
Hoewel de naam dat doet vermoeden zijn Eric Jansen (KvK) en ik geen familie. Dat je toch een geestverwantschap kunt ervaren over de taak en positie van de NOM is plezierig.
Siem Jansen, 27 oktober 2011

Abonneer u op NOMMER

NOMMER is het magazine van de N.V. NOM en speciaal bedoeld voor relaties en iedereen die geïnteresseerd is in de activiteiten van de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij voor Noord-Nederland.

AbonnerenAlle publicaties »

Ontvang onze e-nieuwsbrief

Aanhef 


Neem contact met ons op

Telefoon +31(0)50 521 44 44
Fax +31(0)50 521 44 00
E-mail info@nom.nl

Alle contactgegevens »

Volg de NOM ook via

LinkedInRSS feed