Energie- en milieuinvesteringsaftrek
Algemeen De EIA en MIA zijn bedoeld voor ondernemers die willen investeren in energiebesparende technieken en de toepassing van duurzame energie in hun onderneming dan wel in milieuvriendelijke apparatuur. Om deze extra investeringen te stimuleren kan een onderneming via deze regelingen een fiscaal voordeel genieten.
De regelingen De MIA en de EIA bieden ondernemers een extra belastingaftrek. Voor de MIA mag tot maximaal 40 procent van de investeringen in bedrijfsmiddelen die in de Milieulijst zijn opgenomen worden afgetrokken van de fiscale winst. Voor de EIA bedraagt deze aftrek 44% van de investeringen in bedrijfsmiddelen die op de energielijst zijn opgenomen dan wel een voldoende energiebesparing opleveren of gebruik maken van duurzame energie.
Naast bovenstaande regelingen bestaat er ook nog een faciliteit om investeringen in bepaalde bedrijfsmiddelen op de milieulijst willekeurig af te schrijven, de VAMIL.
Aanvraag De aanmelding van de subsidiabele investeringen dient binnen drie maanden na het aangaan van de verplichting te worden gedaan bij SenterNovem ( www.SenterNovem.nl )
Geïnteresseerd? Neem contact op met Jan Hendrik van Tuil (vantuil@nom.nl) of Aiwi Chiu (chiu@nom.nl) of bel 050 521 45 02.
|