Doven, slechthorenden en mensen met spraakproblemen kunnen voortaan, waar ze ook zijn, een doventolk inzetten. Dat is te danken aan een nieuwe technologie die gebruikt kan worden op de smartphone. Die nieuwe technologie bestaat uit hoge kwaliteit camera’s en snelle video- en chatsoftware. De gebruikers kunnen dan overal een tolk inzetten via het beeldscherm van een smartphone. Daardoor wordt communiceren gemakkelijker in situaties zoals een doktersbezoek of het volgen van een gesproken presentatie op het werk. Ook kunnen doven onderling in hun voorkeurstaal – de gebarentaal – tegelijk communiceren via mobiel beeld-, tekst- en spraakbellen.

De nieuwe dienst is beschikbaar via een nieuw abonnement, dat is geïntroduceerd door de Vodafone Foundation, samen met het in Groningen gevestigde AnnieS ecMobile. AnnieS is de telecomspecialist voor doven en slechthorenden. Doven, slechthorenden en mensen met spraakproblemen krijgen daarbij een Samsung Galaxy SII met een hoge kwaliteit camera’s en snelle video- en chatsoftware, waarmee ze dan overal een tolk kunnen inzetten via het beeldscherm van een smartphone. Ook kunnen doven onderling in hun voorkeurstaal – de gebarentaal – tegelijk communiceren via mobiel beeld-, tekst- en spraakbellen. Erg kostbaar hoeft het allemaal niet te zijn: het pakket wordt vergoed door verzekeraars met een verklaring van auditieve- of spraakbeperking.
Het abonnement maakt gebruik van het open softwareplatform ecMobile (SIP). Deze software is zeer geschikt voor gebarentaal en liplezen. Het gesprek wordt ondersteund met Real Time Text chatsoftware, dat ook te gebruiken is met bestaande teksttelefoons.
Vodafone Foundation
”Goede communicatie tussen dove, slechthorende én horende mensen is niet altijd vanzelfsprekend. De gemiddelde Nederlander pakt de mobiele telefoon bij autopech, in nood of gewoon voor een gezellig babbeltje. Maar wat doe je als je doof bent of niet kunt praten?” aldus Danielle Puma van de Vodafone Foundation. “Met dit abonnement laten we zien dat de ontwikkeling van mobiele technologie nieuwe mogelijkheden biedt voor het welzijn van specifieke groepen in de samenleving. Daarom ondersteunen we dit vanuit de Vodafone Foundation.”
AnnieS
AnnieS is de in Groningen gevestigde telecomspecialist voor doven en slechthorenden in Nederland. In 2008 lanceerde AnnieS als eerste de mobiele teksttelefoon en nu de ecMobile waarmee ‘iedereen kan bellen’. Ook neemt AnnieS deel als partner in het Europese Reach 112 project om hulpdiensten toegankelijk te maken voor iedereen. Naast mobiele producten levert AnnieS ook producten en diensten voor toegankelijke communicatie op de werkplek waardoor mensen met een auditieve beperking en horende mensen gewoon met elkaar kunnen bellen, met en zonder tolk. Bij AnnieS werken dove, slechthorende en horende mensen.
Jeroen van Onna, Investment Manager NV NOM: "NOM financiert AnnieS al sinds 2008 en heeft daarmee aan de wieg gestaan van het bedrijf. AnnieS heeft toen als eerste mobiele tekstcommunicatie voor doven beschikbaar gemaakt en heeft voortdurend de belangen van doven, die per definitie een communicatieprobleem hebben, op de kaart gezet. Nu neemt het grote Vodafone het voortouw in deze uitdagende markt! Over ‘aansluiting bij marktpartijen’ gesproken. . . een groot succes voor AnnieS!"
Source: Vodafone/AnnieS/NOM, 30 maart 2012
Vorig item: 2 april 2012
Drenthe krijgt nieuw wetenschappelijk onderzoekscentrumVolgend item: 30 maart 2012
Megaorders voor Jet StreamNOMMER is het magazine van de N.V. NOM en speciaal bedoeld voor relaties en iedereen die geïnteresseerd is in de activiteiten van de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij voor Noord-Nederland.
AbonnerenAlle publicaties »Telefoon +31(0)50 521 44 44
Fax +31(0)50 521 44 00
E-mail info@nom.nl