
Het Noorden is aardig op weg om een speler van formaat te worden in de ontwikkeling van een biobased economy.
Dat zegt hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Groningen (RuG) Alle Bruggink in het Dagblad van het Noorden. De ontwikkeling sluit aan bij de ambitie van de drie noordelijke provincies en de Noordelijke Ontwikkelingsmaatschapij (NOM) om Noord-Nederland een voortrekkersrol te laten spelen op het gebied van de biobased economy.
In een biobased economy worden alle grondstoffen uit plantaardig materiaal en afval benut. Deze worden bijvoorbeeld hergebruikt in de chemie en farmacie, vergist tot biogas of verbrand in energiecentrales om zo minder afhankelijk te zijn van fossiele brandstoffen. Een voorbeeld is de Suiker Unie in Vierverlaten waar elk deel van de suikerbiet nutttig wordt gebruikt.
Volgens hoogleraar Bruggink gaat er in het Noorden al zo’n 300 miljoen euro om in onderzoeks- en proefprojecten die de biobased economy bevorderen. Dat is, gerekend naar het aantal inwoners, vijf keer zoveel als in de rest van Nederland.
Source: Dagblad van het Noorden, 18 januari 2012
NOMMER is het magazine van de N.V. NOM en speciaal bedoeld voor relaties en iedereen die geïnteresseerd is in de activiteiten van de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij voor Noord-Nederland.
AbonnerenAlle publicaties »Telefoon +31(0)50 521 44 44
Fax +31(0)50 521 44 00
E-mail info@nom.nl
NVNOM
Provincie Fryslân zet meer in op topsectoren http://t.co/50rpQonu
Mon May 21 07:40:44 +0000 2012