HomeLife Sciences Top-centrum in Groningen: high tech innovaties voor ouderen 

Top-centrum in Groningen: high tech innovaties voor ouderen 

Een nieuw high-techonderzoekscentrum opent deze week in Groningen haar deuren. Het zogenoemde researchcentrum SPRINT gaat nieuwe technieken onderzoeken die ervoor moeten zorgen dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Het centrum is een initiatief van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG), de Rijksuniversiteit Groningen en de Universiteit Twente.

Het centrum bundelt de krachten met tientallen bedrijven en zorginstellingen, met als doel het herstel en de verbetering van de mobiliteit van ouderen door high-tech innovaties.  SPRINT werkt samen met het bedrijfsleven om innovaties in de markt te kunnen zetten. Het doel is om middelen te ontwikkelen waardoor ouderen langer in hun eigen huis kunnen wonen.

SPRINT is een afkorting van: Smart mobility devices with improved Patient pRosthesisINTeraction. Het centrum vormt één van de acht nieuwe Centers of Research Excellence die Nederland sinds dit jaar rijk is.

Eén van de initiatieven van SPRINT is de ontwikkeling van een trainingssysteem, waarmee ouderen hun balans kunnen verbeteren en daardoor een val kunnen voorkomen. Ook wordt er gewerkt aan een nieuwe aanpak van artrose.

Source: Persbericht UMCG, 28 juni 2011

Gerelateerde artikelen Life Sciences

Healthy Ageing: Live healthy, Get old
Life sciences

Bladeren op datum

Abonneer u op NOMMER

NOMMER is het magazine van de N.V. NOM en speciaal bedoeld voor relaties en iedereen die geïnteresseerd is in de activiteiten van de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij voor Noord-Nederland.

AbonnerenAlle publicaties »

Ontvang onze e-nieuwsbrief

Aanhef 


Neem contact met ons op

Telefoon +31(0)50 521 44 44
Fax +31(0)50 521 44 00
E-mail info@nom.nl

Alle contactgegevens »

Volg de NOM ook via

LinkedInRSS feed