Supportfonds moet JR Shipping redden
JR Shipping in Harlingen heeft een ambitieus reddingsplan opgezet om een faillissement te voorkomen. JR Shipping heeft aan beleggers gevraagd of zij samen acht miljoen euro willen storten in een Support CV. Als tegenprestatie stemmen banken ermee in dat aflossingsbetalingen de komende jaren worden opgeschort en dat zij geen zekerheden zullen uitoefenen.
JR Shipping in Harlingen heeft een ambitieus reddingsplan opgezet om te voorkomen dat de scheeps-cv's het door de economische malaise niet redden. JR Shipping heeft aan beleggers gevraagd of zij samen acht miljoen euro willen storten in een Support CV. Als tegenprestatie stemmen banken ermee in dat aflossingsbetalingen de komende jaren worden opgeschort en dat zij geen zekerheden zullen uitoefenen.
De rederij schat dat het tekort aan werkkapitaal aan het einde van dit jaar uit zal komen op 2,7 miljoen euro. Als de markt niet verandert, loopt dat op tot zeven miljoen euro in 2010. Met acht miljoen euro uit het fonds kunnen de scheeps-cv?s het hoofd boven water houden, denkt reder Sander Schakelaar. In ruil daarvoor krijgen beleggers een rente van zes procent.
|