HomeLife Sciences Mark Rutte omarmt innovatie op Health Battle

Mark Rutte omarmt innovatie op Health Battle

Mark Rutte

De combinatie van innovatie en gezondheid bleek wederom een groot succes te zijn tijdens de finale van de Health Battle georganiseerd door StudentStock op het Health Valley event in Nijmegen. Uit twee voorrondes, in Maastricht en Groningen waarin 25 teams met elkaar streden, werden er 5 finalisten door een vakjury gekozen. Deze streden vervolgens om de felbegeerde Health Innovation Award ter waarde van €2.500,-

Door middel van pitch presentaties overtuigden de finalisten, de jury van hun innovatieve ideeën op vraagstukken uit de gezondheidswereld. De onderwerpen varieerden van het opsporen van Hepatitis C patiënten in supermarkten tot een digitale fotolijst bij het bed van patiënten waar (bezoekers) informatie weergegeven wordt. Drie teams werden uiteindelijk genomineerd voor de finale, welke op een groot scherm in de zaal voor 900 mensen als video werd gepresenteerd. Het publiek had vervolgens het laatste woord, via sms kregen zij de mogelijkheid om op hun favoriete team te stemmen.

De grote winnaar van de Health Innovation Award was een studententeam van de TU Delft met een case aangedragen door de St. Maartenskliniek uit Nijmegen, het enige ziekenhuis in Nederland die volledig gespecialiseerd is in houding en beweging. Het onderwerp van de case, het samen brengen van topstudenten en topspecialisten in een top klas bleek een innovatief en haalbaar idee waarbij toptalent in Nederland behouden kan worden. De award werd uitgereikt door Minister President Mark Rutte. Na een inspirerende opening werden de studenten onder luid applaus ontvangen op het podium waar de studenten het winnende idee nader toe lichtten.

Tijdens het Health Valley event ontmoeten gezondheid en innovatie elkaar middels plenaire discussie sessies, netwerk bijeenkomsten en stands waar bedrijven zich presenteren. De top van de gezondheidssector kwam samen op dit evenement onder leiding van Roel Fonville, aangesteld als boegbeeld voor de topsector Life Sciences, één van de tien topsectoren waar het kabinet de economie gericht gaat versterken.

Voor veel bedrijven is de Health Battle een uitgelezen mogelijkheid om innovatieve ideeën op te doen en via de (online) Health talent pool van Studentstock toptalent en topteams te werven. Voor de studenten geldt dat dit evenement uitstekend is om ervaring op te doen, zichzelf te presenteren en te netwerken. Al met al, een win - win situatie in gezondheid en innovatie.

 

Source: StudentsMedia, 17 maart 2011

Gerelateerde artikelen Life Sciences

Healthy Ageing: Live healthy, Get old
Life sciences

Bladeren op datum

Volgend item: 24 december 2010

40.000ste deelnemer LifeLines-onderzoek

Abonneer u op NOMMER

NOMMER is het magazine van de N.V. NOM en speciaal bedoeld voor relaties en iedereen die geïnteresseerd is in de activiteiten van de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij voor Noord-Nederland.

AbonnerenAlle publicaties »

Ontvang onze e-nieuwsbrief

Aanhef 


Neem contact met ons op

Telefoon +31(0)50 521 44 44
Fax +31(0)50 521 44 00
E-mail info@nom.nl

Alle contactgegevens »

Volg de NOM ook via

LinkedInRSS feed