Er staat veel geld op het spel bij de discussie over het voortbestaan van de Leeuwarder vliegbasis. Het jaarlijkse budget van de militaire basis bedraagt zestig miljoen euro. Het geld komt voor een groot deel in Friesland terecht. Ongeveer driekwart van het budget is bestemd voor salarissen. De basis heeft ongeveer 1200 fulltime banen en is daarmee de op vier na grootste werkgever in Leeuwarden. Het personeel woont voor een groot deel in Friesland.
Bij nieuwbouw, renovatie en infrastructuur zijn over het algemeen Friese bedrijven betrokken. Ook hotelovernachtingen, onderhoud, schoonmaak, inspecties en hovenierswerk zorgen voor grote uitgaven. Uit de geschiedenis kan worden geleerd, want bij de recente sluiting van vliegbasis Twente bleek dat een sluiting veel impact heeft op de regionale economie.
Source: Leeuwarder Courant, 14 februari 2011
Vorig item: 14 februari 2011
Hoogleraar: splits het Noorden in twee delenVolgend item: 14 februari 2011
Stijging in starters en stoppers, maar saldo blijft positiefNOMMER is het magazine van de N.V. NOM en speciaal bedoeld voor relaties en iedereen die geïnteresseerd is in de activiteiten van de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij voor Noord-Nederland.
AbonnerenAlle publicaties »Telefoon +31(0)50 521 44 44
Fax +31(0)50 521 44 00
E-mail info@nom.nl
NVNOM
Slimme meter zorgt voor nieuwe dienstverlening http://t.co/GU6GAYrK
Wed May 16 12:12:02 +0000 2012