HomeLogistiek Terschelling staat concurrent veerdienst niet toe

Terschelling staat concurrent veerdienst niet toe

De gemeente Terschelling zal een tweede passagiersdienst naar het eiland niet toestaan. Dat zei locoburgemeester Willem Heere vrijdagmiddag in Harlingen bij de doop van de nieuwe Doeksensnelboot Tiger.

De gemeente Terschelling zal een tweede passagiersdienst naar het eiland niet toestaan. Dat zei locoburgemeester Willem Heere vrijdagmiddag in Harlingen bij de doop van de nieuwe Doeksensnelboot Tiger.

De nieuwe rederij Eigen Veerdienst Terschelling (EVT) heeft eveneens een snelboot gekocht om de concurrentie met Doeksen aan te gaan. Terschelling vreest dat een eventuele concurrentieslag de bestaande veerverbinding zal verzwakken. Dat vormt een bedreiging voor de eilander economie, aldus Heere.

Terschelling gunt EVT wel een aanlegplaats, mits daar ruimte voor is. Passagiers mogen echter alleen instappen via de rijksbruggen op de veerbootkade. Het vrachtvervoer van Doeksen en Wadden Transport mag eerst, daarna is EVT aan de beurt.

EVT-directeur Bernard Haantjes heeft verbaasd gereageerd. Volgens hem heeft de rederij een vergunning van het ministerie van verkeer en waterstaat om een reguliere passagiersdienst te onderhouden buiten de bruggen om. Heere wijst er op dat de gemeent de baas is in de haven van West-Terschelling.

Source: Leeuwarder Courant, 29 maart 2008, 31 maart 2008

Bladeren op datum

Vorig item: 2 april 2008

Verzet tegen HSL naar Duitsland

Volgend item: 28 maart 2008

Superbus Ockels maakt testrit in juni

Abonneer u op NOMMER

NOMMER is het magazine van de N.V. NOM en speciaal bedoeld voor relaties en iedereen die geïnteresseerd is in de activiteiten van de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij voor Noord-Nederland.

AbonnerenAlle publicaties »

Ontvang onze e-nieuwsbrief

Aanhef 


Neem contact met ons op

Telefoon +31(0)50 521 44 44
Fax +31(0)50 521 44 00
E-mail info@nom.nl

Alle contactgegevens »

Volg de NOM ook via